Fyllit Riverstone – Diament w świecie łupków, dający Ci ostateczne wykończenie dachu

Riverstone

Riverstone to diament wśród naturalnych łupków dachowych. Mówi się, że w rzeczywistości nie jest to łupek, lecz fyllit. Będąc twardszym, gęstszym i silniejszym od łupka, fyllit jest perfekcyjnym kamieniem, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju wyzwania projektanckie czy spełnianie funkcji artystycznych.

Posiadając tylko kilka znanych źródeł na całym świecie, dostępny w handlu fyllit jest rzadkością. Riverstone to jedne z nielicznych najwyższej jakości dostępnych płyt fyllitowych.

Jego jakość i ekskluzywność są odpowiedzią na pytanie, dlaczego wykorzystuje się go w najbardziej prestiżowych projektach, nie tylko w Wielkiej Brytanii, lecz również na całym świecie.

Jeżeli szukasz absolutnie najlepszego – „tego czegoś” dla swojego dachu, okładziny czy projektu ‎architektonicznego – jesteś we właściwym miejscu.

Kliknij tutaj, żeby pobrać pełną broszurę Riverstone.

Bez porównania do łupków, które kiedykolwiek widziałeś

Naturalny fyllit Riverstone

Naturalny fyllit Riverstone posiada nieco grubsze ziarna i niepowtarzalny satynowy połysk

Łupek tworzy się, gdy skała okruchowa znajduje się głęboko pod powierzchnią ziemi i narażona jest na wysokie ciśnienie oraz temperatury, które wywołałyby natychmiastowe wrzenie rtęci w Twoim termometrze. Jeżeli pozostawisz łupek „w piekarniku” odrobinę dłużej, stanie się on fyllitem.

Rozdzielony ręcznie, podobnie jak łupek, naturalny fyllit Riverstone posiada nieco grubsze ziarna i niepowtarzalny satynowy połysk, dzięki któremu staje się wyborem nawet najbardziej wymagających architektów na całym świecie.

Ze względu na to, że satynowy połysk fyllitu daje możliwość rozróżnienia go od wszelkiego rodzaju łupków, pomoże Ci on stworzyć niepowtarzalny dach.

Średnio szary kolor Riverstone ze swoją nutą zieleni sprawi, że Twój dach stanie się zapierającym dech w piersiach i jedynym w swoim rodzaju.

Zobacz Riverstone na dachach, przeglądając nasze analizy przypadków wykorzystania Riverstone.

Na całym świecie jest znanych tylko kilka dostępnych źródeł fyllitu i zaledwie kilka z nich dają możliwość uzyskiwania go na takiej głębokości, aby nadawał się on do wykorzystywania jako materiał pokrycia dachowego.

Z naszych gór na Twój dach

Wydobywając łupek z nieustannie tego

Wydobywając łupek z nieustannie tego samego miejsca, możemy Ci zagwarantować konsekwentną jakość i niezawodne piękno jego każdej części

Posiadamy i obsługujemy kamieniołom San Luis w La Repressa, znajdujący się głęboko w centralnej Argentynie, między rozciągającą się formacją roślinną Pampa i tajemniczymi Andami. Wydobywane przez wieki nasze doceniane zasoby sięgają historią 560 milionów lat wstecz do okresu prekambryjskiego.

Każdy lupek Riverstone pochodzi z tej samej wysokiej jakości spoiny skały, więc możesz mieć pewność, że wraz z każdym łupkiem otrzymasz wysoką jakość, należytą skuteczność i niezwykle piękno.

Przekonaj się o tym samodzielnie – zamów darmową próbkę

Gwarancja Riverstone

Jeżeli chodzi o wybór tego, co umieścić na Twoim dachu, nie powinno towarzyszyć Ci żadne ryzyko.

Dzięki jakości Riverstone nigdy nie będziesz musiał obawiać się o wytrzymałość i estetykę swojego dachu. Jesteśmy o tym przekonani, ale nie zatrzymamy się na tym… Chętnie podejmiemy się ryzyka i zagwarantujemy Ci dach Riverstone, idealnie sprawdzający się przez sto lat.

W przypadku średniej długości funkcjonowania budynku wynoszącej 75 lat, Twój dach, dzięki gwarancji SSQ, przetrwa cały okres jego wykorzystywania.

Zaufany i wykorzystywany do realizacji projektów remontu zabytków

Riverstone został zaakceptowany przez English Heritage

Riverstone został zaakceptowany przez English Heritage jako alternatywa lokalnego kamienia

Kilkakrotnie Riverstone został zaakcepstowany jako alternatywa lokalnego kamienia przez English Heritage i Historic Scotland, jeżeli chodzi o budynki drugiego stopnia, wspierając organy odpowiedzialne za chronienie najważniejszych obiektów historycznych Wielkiej Brytanii.

To jedna z nielicznych importowanych płytek, która została zaakceptowana jako alternatywa miejscowego materiału niemożliwego do wykorzystania. Jeżeli posiadasz projekt remontu zabytku, którego jakość i piękno nie mogą być naruszone, poproś o darmową próbkę Riverstone już dzisiaj, a na pewno nie rozczarujesz się.

W celu uzyskania szczegółowego zestawienia unikalnych cech i zalet łupkowych płytek dachowych Riverstone, pobierz pełną broszurę już teraz.