Czy jest to najznakomitszy kamień architektoniczny znany ludzkości?

Riverstone Architectural Stone

Architektoniczny Riverstone to diament w świecie architektonicznych kamieni.

Zatwierdzony przez SSQ kamień nie jest właściwie łupkiem, a fyllitem. Twardszy, gęstszy i mocniejszy od łupka, fyllit przedstawia się jako perfekcyjny kamień, jeżeli chodzi o podłogi, okładziny, schody, listwy przypodłogowe, blaty, zwieńczenia, baseny, parapety i tarasy.

Posiadając tylko i wyłącznie kilka źródeł znanych na świecie, fyllit w handlu wykorzystywany jest dość rzadko. Riverstone to jeden z niewielu dostępnych kamieni fyllitowych o wysokiej jakości.

Co kształtuje najznakomitszy kamień architektoniczny na świecie?

Niezrównane piękno, siła, jakość i wszechstronność

Niezrównane piękno, siła, jakość i wszechstronność

Niezrównane piękno, siła i jakość Riverstone sprawia, że staje się on najznakomitszym kamieniem architektonicznym na świecie. Jednak każdy z naszych klientów posiada specyficzny powód, który sprawia, że Riverstone uważany jest przez niego za jeszcze świetniejszy…. Jaki jest Twój powód?

Czy jest nim po prostu bezkonkurencyjne piękno, siła, jakość i wszechstronność?

Czy jest nim tytuł najbardziej ekskluzywnego kamienia architektonicznego na świecie?

Czy jest nim fakt, że każdy łupek pochodzi z jednej spoiny skały, która ma 560 milionów lat?

Czy jest nim jego wykorzystywanie w przypadku najbardziej prestiżowych projektów na całym świecie?

Od The Four Seasons w Nowym Jorku i Hiltona w Helsinkach do Hotelu Mira w Hong Kongu i kasyna Grand Lisboa w Chinach…

…Od prywatnych luksusowych domów w Londynie i Oslo do ekskluzywnego Prywatnego Klubu Członkowskiego w Danii…

…Od prestiżowego Muzeum Topografii i Terroru w Berlinie do Pałacu Blenheim, zabytkowej rezydencji w Oksfordzie…

Wszystkie miejsca wymagały czegoś specjalnego. Wszystkie one chciały absolutnie czegoś najlepszego. W przypadku wszystkich wybór padł na Riverstone.

Jak żaden inny łupek, który kiedykolwiek widziałeś

Ekskluzywny prywatny klub członkowski w Danii

Ekskluzywny prywatny klub członkowski w Danii

Łupek postaje, gdy skała okruchowa znajduje się głęboko pod powierzchnią ziemi i narażona jest na wysokie ciśnienie oraz temperatury, które wywołałyby natychmiastowe wrzenie rtęci w Twoim termometrze. Jeżeli pozostawisz łupek „w piekarniku” odrobinę dłużej, stanie się on fyllitem.

Rozdzielony ręcznie, podobnie jak łupek, naturalny fyllit Riverstone posiada nieco grubsze ziarna i niepowtarzalny satynowy połysk, dzięki któremu staje się wyborem nawet najbardziej wymagających architektów na całym świecie.

Ze względu na to, że satynowy połysk fyllitu pomaga rozróżnić go od wszelkiego rodzaju łupków, pomoże Ci on stworzyć niepowtarzalny dach.

Naturalnie chropowata powierzchnia Riverstone i grubsze ziarna sprawiają, że staje się on bardziej odporny niż zwykły łupek, więc stanowi perfekcyjny materiał dachowy.

Średnio szary kolor Riverstone ze swoją nutą zieleni sprawi, że Twój dach stanie się zapierającym dech w piersiach i jedynym w swoim rodzaju.

Na całym świecie jest znanych tylko kilka dostępnych źródeł fyllitu i zaledwie kilka z nich dają możliwość uzyskiwania go na takiej głębokości, aby nadawał się on do wykorzystywania jako produkt kamienia architektonicznego.

Jesteśmy właścicielami góry, więc możesz być pewny jakości

Riverstone Quarry

Nasz kamieniołom San Luis w La Repressa (Argentyna) ma 560 milionów lat

Posiadamy i obsługujemy kamieniołom San Luis w La Repressa, znajdujący się głęboko w centralnej Argentynie, między rozciągającą się formacją roślinną Pampa i tajemniczymi Andami. Wydobywane przez wieki, nasze doceniane zasoby sięgają historią 560 milionów lat wstecz do okresu prekambryjskiego.

Każdy lupek Riverstone pochodzi z tej samej wysokiej jakości spoiny skały, więc możesz mieć pewność, że wraz z każdym łupkiem otrzymasz wysoką jakość, należytą skuteczność i niezwykle piękno.

Przekonaj się o tym samodzielnie – zamów darmową próbkę

Przetestowany do najwyższym poziomie

Architektoniczny Riverstone poddawany jest rygorystycznym testom, podczas których osiąga możliwie jak najwyższe wyniki – takie, jakich mógłbyś się spodziewać.

Właśnie dlatego wybiera się go do projektów komercyjnych, podczas którym kluczową rolę odgrywa uniwersalność, nieskazitelna jakość i trwałość.

W celu szczegółowego zapoznania się z architektonicznym kamieniem Riverstone i jego charakterystycznymi cechami, pobierz pełną broszurę już teraz.

Kliknij tutaj, żeby pobrać pełną broszurę Riverstone.

Jakość i cztery rozwiązania

Riverstone jest dostępny w 4 wykończalniach

Riverstone jest dostępny w 4 wykończalniach: naturalny łupek, patyna, honowanie, palenie

Riverstone jest dostępny w czterech unikalnych wykroczeniach, dzięki którym możesz otrzymać dokładnie to, na czym Ci zależy.

Naturalny łupek – Fachowo ręcznie podzielony z naturalnie chropowatą powierzchnią. Szorstka powierzchnia spowodowana podziałem skały wzdłuż naturalnej linii cięcia idealnie nadaje się do stosowania w miejscach wymagających sporej odporności na poślizg.

Patyna – gładkie, matowe wykończenie, zachowujące właściwości naturalnie rozszczepionego wykończenia. Szczotkowanie zmiękcza teksturę ręcznie dzielonej chropowatej powierzchni.

Honowanie – błyszczące wykończenie, które zwiększa żylistość i ogólny wygląd kamienia. Honowanie powierzchni skały usuwa rozszczepione wykończenie i sprawia, że powierzchnia staje się gładka i płaska. Proces także przyciemnia powierzchnię kamienia, nadając jej metaliczno-szarego koloru i zwiększa żylistość, powodując, że całość idealnie nadaje się do wykorzystywania w przypadku tworzenia podłóg, płytek ściennych, paneli trójwymiarowych czy pięknych powierzchni miejsc pracy.

Palenie – płomień o wysokiej temperaturze zmniejsza rozszczepioną powierzchnię, tworząc bardzo teksturowate wykończenie, charakteryzujące się jednak naturalnym wyglądem. Poprawa efektu naturalnego to zadanie specjalistyczne, tworzące kamień o inspirującym wykończeniu.

Zobacz naszą galerię architektonicznego Riverstone albo kliknij tutaj, żeby pobrać pełną broszurę Riverstone już teraz.